Łazienka w stylu loftowym

Łazienka w stylu loftowym – wszystko, co musisz wiedzieć przygotowując aranżację

Kiedy przygotowujesz się do umeblowania domu w bardzo specyficznym stylu, musisz mieć na uwadze podstawowe cechy, które go wyróżniają i których absolutnie nie może zabraknąć w tak specyficznym projekcie aranżacji domu. Zaprojektowanie łazienki w stylu loft oznacza konieczność wyboru materiałów, linii i kolorów, które odzwierciedlają tę filozofię urządzania i które są absolutnie niezbędne, aby wydobyć ten silny trend w jednym lub kilku pokojach w domu.

Łazienka loftowa – kluczowe elementy wyposażenia

Zrewolucjonizowanie idei łazienki, to przede wszystkim odzwierciedlenie poczucia otwartości i lekkości, typowe dla stylu loftu. Do elementów wiążących do wyposażenia łazienki w stylu loft należą:

  • materiały: cegły i beton na podłogi, ściany i pokrycia;
  • kolory: czarny, szary i biały;
  • oświetlenie: minimalistyczne i funkcjonalne;
  • meble: niezbędne i z drewnianymi wstawkami;
  • ceramika sanitarna: pojemna i z nowoczesnymi liniami.

Typowa okładzina ceglana jest koniecznością, gdy tworzymy łazienki loftowe. Właściwie to nie do pomyślenia, aby ten tak modny trend nie miał nawet niewielkiej wstawki z odsłoniętej cegły. Prawdą jest, że ten materiał jest szczególnie porowaty i dla wielu nie jest odpowiedni. W rzeczywistości, poddany obróbce powierzchniowej, udaje mu się zachować doskonały stan, również dzięki ciągłej i niezbędnej wentylacji w tego typu pomieszczeniu.

Loftowa łazienka – niezbędne akcesoria

Łazienka w stylu loftowym wymaga oświetlenia, które w przeciwieństwie do innych orientacji estetycznych, nie zakłada żadnego wariantu poszczególnych lamp wiszących czy kinkietów o osobliwych i specyficznych konotacjach. Tym, co charakteryzuje sztuczny system oświetlania tego środowiska domowego, jest obecność reflektorów. Wpuszczone lub wiszące, stają się niezbędnym elementem, który pomaga zaprojektować i znaleźć odpowiednią ilość światła

Styl loftowy w łazience wymaga niezbędnego i minimalistycznego wyposażenia, a każdy przedmiot musi być zaprojektowany tak, aby nadać otoczeniu funkcjonalność, klasę i design. Ważnym punktem stają się drzwi z litego drewna, surowe i bardzo często pozostawione w oryginalnym wyglądzie, a także konsole zlewozmywakowe lub półki połączone z metalowymi lub betonowymi konstrukcjami.

  Jak wyczyścić szczotkę do włosów - Poradnik krok po kroku

Loft łazienka to również aranżacja, która pozwala na wykorzystanie czarnej armatury sanitarnej. Jej wygląd jest wyjątkowy, a po nadaniu całości odpowiedniego oświetlenia, łazienka staje się imponująca. Artykuł opracowano na podstawie: Styl loftowy w łazience – co go wyróżnia?

Autor

Jadwiga jest pasjonatką projektowania i dekoracji wnętrz z ponad 5 lat doświadczenia w branży. W swojej pracy koncentruje się na tworzeniu przestrzeni, które są nie tylko piękne, ale także funkcjonalne i komfortowe. Jako autorka na blogu 4katy.org.pl, Jadwiga dzieli się swoimi pomysłami i wskazówkami dotyczącymi projektowania wnętrz, starając się inspirować czytelników do przekształcenia własnych domów i miejsc pracy w przestrzenie, które odzwierciedlają ich osobowość i styl życia. Dąży do tego, aby każdy artykuł był praktyczny, dostępny i pełen inspiracji.