Ochraniacz na szczebelki

Ochraniacz do łóżeczka – kompletny poradnik

Ochraniacz do łóżeczka, został stworzony by chronić naszego niemowlaka. Wiele mam decyduje się na jego zakup właśnie w trosce o bezpieczeństwo swojej pociechy. Ochraniacz na łóżeczko bardzo często można kupić wraz z całym kompletem pościeli dla niemowląt. Zazwyczaj jest utrzymana ta sama stylistyka i wzornictwo, dzięki czemu całość schludnie komponuje się w łóżeczku.

Jednak ochraniacze do łóżeczka to nie tylko ozdoby, ale przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa, gdy maluszek zaczyna wiercić się w łóżeczku a twarde szczebelki łóżeczka mogłyby zagrozić jego zdrowiu.

 

Ochraniacz na szczebelki do łóżeczka – wszystko, co musisz wiedzieć

Dostępność ochraniaczy do łóżeczka rośnie z roku na rok. Zwiększa się także ich różnorodność co sprawia, że każdy rodzic naprawdę ma spory problem z wyborem tego właściwego. Lecz warto pamiętać, że to jak ochraniacz będzie się prezentował powinno być sprawa drugorzędną.

By w pełni zapewnić dziecku bezpieczeństwo należy unikać kupowania ochraniaczy do łóżeczka z koralikami, pomponami czy innymi małymi elementami, które stanowią zagrożenie. Jednocześnie warto wybierać ochraniacze, które posiadają troczki umożliwiające przywiązanie elementu do łóżeczka.

 

Ochraniacz do łóżeczka czy potrzebny jest każdej mamie? – poradnik

Coraz większą popularność zyskują ochraniacze do łóżeczka modułowe, które składają się z kilku poduszek często w różnych kształtach. Wizualnie można uzyskać efekt łóżeczka wypełnionego bezpiecznymi i przytulnymi zwierzątkami czy gwiazdeczkami.

Podczas kupowania ochraniaczy do łóżeczka trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na to z jakich materiałów wierzchnich został wykonany a także czym został wypełniony. Oczywiście niekwestionowaną królową wśród materiałów dedykowanych dzieciom jest bawełna, podobnie jest z wypełnieniem, którym najlepiej, jeśli jest antyalergiczna włóknina.

  Filtry do dzbanków i butelek - prosto i zdrowo

Każdy materiał stosowany w produkowaniu tekstyliów dla malutkich dzieci musi posiadać odpowiednie certyfikaty gwarantujące bezpieczeństwo użytkowania. Rodzic kupujący ochraniacze na szczebelki do łóżeczka z certyfikatem OEKO-TEX Standard 100, wie, że jego dziecko będzie przebywało w otoczeniu bezpiecznych materiałów, które nie zawierają żadnych szkodliwych substancji.

 

Standardowy ochraniacz do łóżeczka czy ochraniacze do łóżeczka modułowe, nie są niezbędnym elementem wyprawki naszego maleństwa. Choć jego zakup pozwoli rodzicom spać spokojne, gdy dziecko nieco podrośnie i stanie się bardziej ruchliwe.

Autor

Jadwiga jest pasjonatką projektowania i dekoracji wnętrz z ponad 5 lat doświadczenia w branży. W swojej pracy koncentruje się na tworzeniu przestrzeni, które są nie tylko piękne, ale także funkcjonalne i komfortowe. Jako autorka na blogu 4katy.org.pl, Jadwiga dzieli się swoimi pomysłami i wskazówkami dotyczącymi projektowania wnętrz, starając się inspirować czytelników do przekształcenia własnych domów i miejsc pracy w przestrzenie, które odzwierciedlają ich osobowość i styl życia. Dąży do tego, aby każdy artykuł był praktyczny, dostępny i pełen inspiracji.