bateria bidetowa podtynkowa

Bateria bidetowa – jaki model wybrać?

Mimo, że bidet (urządzenie złożone z miski bidetowej ze spływem oraz baterii bidetowej) stosunkowo niedawno zagościł w polskich łazienkach, użytkownicy już nie wyobrażają sobie bez niego codziennej, systematycznej higieny. Nazywany jest też dolną umywalką i pełni podobne funkcje. Jak w umywalce, o jego funkcjonalności decyduje odpowiednia bateria bidetowa podająca wodę do mycia w odpowiedniej temperaturze i ciśnieniu.

Jak dobrze wybrać baterię bidetową do WC?

Podstawowe rodzaje armatury bidetowej ze względu na rodzaj montażu to:

  1. Bateria bidetowa podtynkowa – montowana przy nowej aranżacji lub generalnym remoncie, wymaga ukrycia wszystkich przewodów w ścianie, zapewnia to atrakcyjny wygląd.
  2. Bateria bidetowa natynkowa – jak w przypadku baterii umywalkowej natynkowej przykręcana do wystających rurek, zaworków. Wygodna, jeśli wymieniamy popsute urządzenie i nie chcemy remontu, ale mniej atrakcyjna wizualnie.
  3. Bateria stojąca na muszli bidetowej – odpowiednik baterii nawannowej lub nazlewowej. Podłączenie wody następuje od dołu miski bidetowej.

 

Baterie bidetowe natynkowe i podtynkowe

Baterie bidetowe natynkowe i podtynkowe występują w wersjach z wyciąganą wylewką, wężem prysznicowym, słuchawką. Bateria bidetowa z wyciąganą wylewką lub bateria bidetowa podtynkowa ze słuchawką są stosowane nie tylko w przypadku problemów ruchowych użytkowników, ale okazują się ogromnie przydatne w wielu pracach domowych. Bateria bidetowa ze słuchawką to doskonały patent na nalewanie wody do wiadra czy miski, szczególnie jeśli wylewka w umywalce nie pozwala na podstawienie krawędzi naczynia.

Jeśli już wiemy, jaki montaż i typ jest dla nas najkorzystniejszy, należy tylko wybrać wzór i kolor baterii bidetowej. Najpopularniejsze obecnie wersje kolorystyczne to:

 

  • Bateria bidetowa czarna – łączona często z płytkami o wzorach drewna z bielą i betonem w surowych, industrialnych wnętrzach.
  • Bateria bidetowa złota – komponuje się z bielą, czernią i szarością oraz butelkową zielenią. Dodaje splendoru łazience z kamieniem (szczególnie marmurem), a także wzorzystą ceramiką.
  • Bateria bidetowa retro, np. ze szczotkowanego mosiądzu do łazienki w klasycznym stylu, pasująca do ceramiki w podobnym designie, ale nie tylko. Ociepli też pomieszczenia w nowocześniejszym stylu.
  Współczesne budownictwo

I oczywiście wszelkie rodzaje baterii chromowanych i malowanych w różnych kolorach i wzorach dostosowanych do koncepcji wnętrzarskich Klientów i projektantów.

Zajrzyj na stronę https://sklepmo.pl/pol_m_Lazienka_BATERIE_Baterie-bidetowe-171.html i wybierz najlepszy model baterii bidetowej dla Twojej toalety.

Autor

Jadwiga jest pasjonatką projektowania i dekoracji wnętrz z ponad 5 lat doświadczenia w branży. W swojej pracy koncentruje się na tworzeniu przestrzeni, które są nie tylko piękne, ale także funkcjonalne i komfortowe. Jako autorka na blogu 4katy.org.pl, Jadwiga dzieli się swoimi pomysłami i wskazówkami dotyczącymi projektowania wnętrz, starając się inspirować czytelników do przekształcenia własnych domów i miejsc pracy w przestrzenie, które odzwierciedlają ich osobowość i styl życia. Dąży do tego, aby każdy artykuł był praktyczny, dostępny i pełen inspiracji.