Bateria bidetowa – jaki model wybrać?

Mimo, że bidet (urządzenie złożone z miski bidetowej ze spływem oraz baterii bidetowej) stosunkowo niedawno zagościł w polskich łazienkach, użytkownicy już nie wyobrażają sobie bez niego codziennej, systematycznej higieny. Nazywany jest też dolną umywalką i pełni podobne funkcje. Jak w umywalce, o jego funkcjonalności decyduje odpowiednia bateria bidetowa podająca wodę do mycia w odpowiedniej temperaturze i ciśnieniu.

Jak dobrze wybrać baterię bidetową do WC?

Podstawowe rodzaje armatury bidetowej ze względu na rodzaj montażu to:

  1. Bateria bidetowa podtynkowa – montowana przy nowej aranżacji lub generalnym remoncie, wymaga ukrycia wszystkich przewodów w ścianie, zapewnia to atrakcyjny wygląd.
  2. Bateria bidetowa natynkowa – jak w przypadku baterii umywalkowej natynkowej przykręcana do wystających rurek, zaworków. Wygodna, jeśli wymieniamy popsute urządzenie i nie chcemy remontu, ale mniej atrakcyjna wizualnie.
  3. Bateria stojąca na muszli bidetowej – odpowiednik baterii nawannowej lub nazlewowej. Podłączenie wody następuje od dołu miski bidetowej.

 

Baterie bidetowe natynkowe i podtynkowe

Baterie bidetowe natynkowe i podtynkowe występują w wersjach z wyciąganą wylewką, wężem prysznicowym, słuchawką. Bateria bidetowa z wyciąganą wylewką lub bateria bidetowa podtynkowa ze słuchawką są stosowane nie tylko w przypadku problemów ruchowych użytkowników, ale okazują się ogromnie przydatne w wielu pracach domowych. Bateria bidetowa ze słuchawką to doskonały patent na nalewanie wody do wiadra czy miski, szczególnie jeśli wylewka w umywalce nie pozwala na podstawienie krawędzi naczynia.

Jeśli już wiemy, jaki montaż i typ jest dla nas najkorzystniejszy, należy tylko wybrać wzór i kolor baterii bidetowej. Najpopularniejsze obecnie wersje kolorystyczne to:

 

  • Bateria bidetowa czarna – łączona często z płytkami o wzorach drewna z bielą i betonem w surowych, industrialnych wnętrzach.
  • Bateria bidetowa złota – komponuje się z bielą, czernią i szarością oraz butelkową zielenią. Dodaje splendoru łazience z kamieniem (szczególnie marmurem), a także wzorzystą ceramiką.
  • Bateria bidetowa retro, np. ze szczotkowanego mosiądzu do łazienki w klasycznym stylu, pasująca do ceramiki w podobnym designie, ale nie tylko. Ociepli też pomieszczenia w nowocześniejszym stylu.

I oczywiście wszelkie rodzaje baterii chromowanych i malowanych w różnych kolorach i wzorach dostosowanych do koncepcji wnętrzarskich Klientów i projektantów.

Zajrzyj na stronę https://sklepmo.pl/pol_m_Lazienka_BATERIE_Baterie-bidetowe-171.html i wybierz najlepszy model baterii bidetowej dla Twojej toalety.

Related Posts

Sprzedaż płytek ceramicznych z poznania w dobrej cenie

Wiadomą jest rzeczą, że wiele osób decyduje się na kupowanie płytek ceramicznych z zastosowaniem domowym lub użytkowym. Dlatego firmy zajmujące się ich produkcją i sprzedażą muszą stale…

Sklepy z płytkami łazienkowymi

Sklepy z płytki łazienkowymi prowadzone są w różnych miejscach. Dobrej jakości i sprawdzone już płytki łazienkowe poznań można kupować w typowych sklepach z płytkami oraz w sklepach…

Duży wybór drzwi wewnętrznych

Jak nie trudno się domyślić, drzwi wewnętrzne stanowią jeden z podstawowych elementów wykończenia wnętrz. Na chwilę obecną wybór jest bardzo duży.

Płytki, które przypominają panele – Supergres

Spacerując po markecie budowlanym, można dojść do wniosku, że twórcy płytek podłogowych przechodzą już samych siebie i oferują te materiały, o których jeszcze do niedawna wielu z…

Nowoczesne domy, czyli marzenia w realizacji

Obecnie powstające domy stają się doskonale przemyślanymi i zaplanowanymi elementami, mającymi na celu realizacje nie tylko naszych założeń względem przestrzeni mieszkalnych. Koniecznością staje się doskonałe dostosowanie nowoczesnych…

Ekologiczna domy w naszym świecie

Rynek budownictwa zdaje się zmieniać z dnia na dzień, naszym oczom ukazują się bardzo ekologiczne, ale zarazem oszczędne propozycje powstających budynków. Drewno staje się po raz kolejny…