Czy warto kupować używane mieszkanie?

Zakup mieszkanie na rynku wtórnym pozwala na dokonanie zakupu w niższych cenach. Jednak przy kupowaniu mieszkania na rynku wtórnym trzeba brać pod uwagę, że taki zakup może mieć swoje plusy oraz minusy.
Mieszkanie realizowane z wykorzystaniem nowych technologii czy też zgodnie z najnowszymi trendami w architekturze może być po pierwsze znacznie bardziej komfortowe w użytkowaniu a po drugie zapewnić znacznie mniejsze koszty związane z użytkowaniem mieszkania.

Zanim kupi się używane mieszkanie warto jest zastanowić się czy jest to mieszkanie kupowane na wiele lat użytkowania, czy też mieszkanie kupujemy jedynie na kilka lat użytkowania. W tym drugim przypadku nie trzeba się martwić tym, że kupujemy mieszkanie w ramach starego budownictwa, które w dłuższym okresie czasu będzie generowało większe koszty związane z remontami czy też większe koszty użytkowania mieszkania. Jeśli mieszkanie ma służyć przez kilkadziesiąt lat wówczas bardzo ważne jest, by wybierać mieszkania realizowane w ramach nieco nowszego budownictwa.
Na rynku wtórnym nieco trudniej jest również skorzystać z różnego rodzaju dotacji rządowych kierowanych do młodych osób chcących dokonać zakupu mieszkania za kredyt. Uzyskanie kredytu na zakup mieszkania na rynku wtórnym również może nieść ze sobą pewne trudności, gdyż banki zawsze mniej chętnie finansują takie inwestycje, które szybko tracą na swojej wartości. Jednak w sytuacji, gdy ważne jest uzyskanie dużo niższej ceny za zakup mieszkania wówczas zakup używanego mieszkania bywa często jedynym rozwiązaniem.

  Mniejsze nie znaczy mniej funkcjonalne

Autor

Jadwiga jest pasjonatką projektowania i dekoracji wnętrz z ponad 5 lat doświadczenia w branży. W swojej pracy koncentruje się na tworzeniu przestrzeni, które są nie tylko piękne, ale także funkcjonalne i komfortowe. Jako autorka na blogu 4katy.org.pl, Jadwiga dzieli się swoimi pomysłami i wskazówkami dotyczącymi projektowania wnętrz, starając się inspirować czytelników do przekształcenia własnych domów i miejsc pracy w przestrzenie, które odzwierciedlają ich osobowość i styl życia. Dąży do tego, aby każdy artykuł był praktyczny, dostępny i pełen inspiracji.