Jak oddzielić aneks kuchenny od salonu zdjęcia – praktyczne pomysły

Jak połączyć salon z aneksem kuchennym w taki sposób, aby oba te pomieszczenia tworzyły harmonijną całość, a jednocześnie mogły pełnić różne funkcje? Odpowiedź jest prosta – trzeba oddzielić je w taki sposób, aby każde z nich miało swoją przestrzeń, a jednocześnie były ze sobą połączone.
W przypadku aneksu kuchennego i salonu należy zastosować kilka praktycznych rozwiązań, by uzyskać taki efekt. W poniższym artykule przedstawimy pomysły na oddzielenie tych dwóch pomieszczeń, dzięki którym uzyskasz pięknie i funkcjonalnie urządzoną przestrzeń.

Jak oddzielić aneks kuchenny od salonu zdjęcia – praktyczne pomysły

1. Regał z półkami

Regał z półkami to świetne rozwiązanie, jeśli chcesz oddzielić aneks kuchenny od salonu, ale nie chcesz stosować całkowitego podziału i zagradzać jedno pomieszczenie drugiemu. Regał z półkami umieszczony między aneksem a salonem zapewni ci wbudowaną przestrzeń do przechowywania książek, dekoracji i innych drobiazgów.
Dodatkowo, taki regał może mieć różne formy – od prostych półek do bardziej skomplikowanych i artystycznych konstrukcji. Możesz dobrać regał w zależności od stylu twojego wnętrza.

Zdjęcie przedstawiające regał z półkami:

Regał z półkami

2. Ściana z półprzezroczystego szkła

Kolejnym pomysłem na oddzielenie aneksu kuchennego od salonu jest zastosowanie ściany z półprzezroczystego szkła. Taki element oddzielający przestrzenie z pewnością wzmocni funkcjonalność twojego mieszkania.
Dodatkowo, ściana szklana może być wykonana z materiałów, które równocześnie będą chroniły ściany przed zabrudzeniami, które mogą wystąpić w czasie gotowania.

Zdjęcie przedstawiające szklaną ściankę:

Ściana z półprzezroczystego szkła

3. Rolety albo zasłony

Jeśli nie chcesz stosować stałych i ciężkich przegród, jak ściany albo regały, dobrą opcją są rolety lub zasłony. Taki element oddzielający przestrzenie to rozwiązanie, które daje ci możliwość regulacji ilości światła, które wpada do poszczególnych pomieszczeń.
Dodatkowo, zasłony albo rolety mogą wprowadzić nowy kolor czy wzór do twojego mieszkania.

  Jak oddzielić część sypialną od salonu - poradnik krok po kroku

Zdjęcie przedstawiające rolety albo zasłony:

Rolety albo zasłony

4. Wyspa kuchenna

Jeśli twoja kuchnia jest na tyle duża, że możesz pomieścić w niej wyspę kuchenną, to zdecydowanie warto wykorzystać ją jako element oddzielający przestrzenie.
Wyspa nie tylko jest praktyczna, ale również pięknie wygląda. Możesz zastosować na niej dodatkowe półki, szafki i zamontować extra sprzęt AGD jak zmywarka. Idealnie też sprawdza się jako miejsce, gdzie klienci usiadą i będą cieszyć smakiem twoich potraw.

Zdjęcie przedstawiające wyspę kuchenną:

Wyspa kuchenna

Faqs

1. Czy możliwe jest połączenie przedstawionych sposobów, aby uzyskać maksymalne oddzielenie kuchni od salonu?

Oczywiście, że tak. Możesz zastosować kilka przedstawionych rozwiązań jednocześnie, by uzyskać jeszcze większy efekt oddzielenia kuchni od salonu.

2. Jak wybrać odpowiednią ścianę z półprzezroczystego szkła?

Najważniejsze są wymiary ściany, aby dobrze dobrać ją do swojego wnętrza. Następnie warto zwrócić uwagę na jakość wykonywania. Dodatkowo, warto zdecydować się na szkło hartowane, aby mieć pewność, że ścianka będzie bezpieczna dla użytkowników.

Podsumowanie

Oddzielenie aneksu kuchennego od salonu może być łatwiejsze, niż myślisz. Przedstawione tutaj sposoby to tylko wybrane z wielu możliwości, jakie oferują designerskie trendy. Trzeba tylko wybrać to, co najbardziej odpowiada twojemu stylowi życia, oraz estetyce wnętrza. Nie zapomnij, że te dwa pomieszczenia powinny być ze sobą spójne, ale jednocześnie oddzielone, by zapewnić maksymalny komfort użytkowania.

Autor

Jadwiga jest pasjonatką projektowania i dekoracji wnętrz z ponad 5 lat doświadczenia w branży. W swojej pracy koncentruje się na tworzeniu przestrzeni, które są nie tylko piękne, ale także funkcjonalne i komfortowe. Jako autorka na blogu 4katy.org.pl, Jadwiga dzieli się swoimi pomysłami i wskazówkami dotyczącymi projektowania wnętrz, starając się inspirować czytelników do przekształcenia własnych domów i miejsc pracy w przestrzenie, które odzwierciedlają ich osobowość i styl życia. Dąży do tego, aby każdy artykuł był praktyczny, dostępny i pełen inspiracji.

Data publikacji Kategorie Salon