Jak oddzielić salon od korytarza: pomysłowe rozwiązania

Jak oddzielić salon od korytarza: pomysłowe rozwiązania

Oddzielenie salonu od korytarza to wyzwanie, które przysparza wielu ludziom problemów. W pustych domach jest to proste, ponieważ przestrzeń jest duża i z łatwością można zaplanować rozwiązania. Z kolei w małych mieszkaniach trudniej o dobry układ pomieszczeń. W poniższym artykule opiszemy kilka pomysłowych rozwiązań, które pomogą Ci oddzielić salon od korytarza w Twoim mieszkaniu!

1. Stwórz wizualną granicę

Pierwszym sposobem na oddzielenie salonu od korytarza jest stworzenie wizualnej granicy. To oznacza, że wyznaczysz granicę za pomocą elementów dekoracyjnych lub mebli.

Tapety, farby i panele

Zacznij od ścian. Jedną ze ścian możesz pomalować na inny kolor niż resztę, użyć innej tapety lub paneli. W ten sposób od razu widać, że to już salon.

Nie musisz malować całej ściany. Wystarczą wąskie pasy na środku ściany lub na całości w formie pionowych pasów. To wyznaczy wizualną granicę i oddzieli salon od korytarza.

Regały

Kolejnym pomysłem na oddzielenie salonu od korytarza są regały. Wystarczy coś podobnego do jednej z tych półek pomieszczenia dzieli się na dwie różne przestrzenie.

Jeśli salon jest na przykład jednocześnie jadalnią, na regałach umieść ozdobne talerze i szklanki. W ten sposób z jednej strony powstanie barierka, z drugiej – wartościowy element dekoracyjny całego pokoju.

Druki i zdjęcia

Kolejnym sposobem na oddzielenie salonu od korytarza są druki i zdjęcia. Wieszając je na ścianach możesz wyznaczyć granicę pomiędzy salonem, a korytarzem.

Możesz też wykorzystać kilka mniejszych obrazków lub printów i ułożyć ją w zasadzie jak puzzel. Efekt będzie podobny jak w przypadku paneli lub regałów.

2. Wykorzystaj rośliny

Rośliny to wspaniałe rozwiązanie, jeśli chodzi o oddzielenie salonu od korytarza.

  Jak oddzielić otwartą kuchnię od salonu - Poradnik

Kwietniki

Możesz stworzyć kwietnik z drewna, na którym umieścisz rośliny doniczkowe i ustawisz go w strategicznym miejscu oddzielającym korytarz od salonu.

W taki sposób jednocześnie stworzysz ozdobny element dekoracyjny, który podzielą pomieszczenie.

Konsolka

Konsolka to kolejny sposób na oddzielenie salonu od korytarza. Postaw na niej wiele roślin doniczkowych i uzyskaj efektowa żywą ścianę między salonem, a korytarzem.

3. Zrób to sam lub kup

Jeśli wiesz, że nie masz zdolności manualnych, ale zależy Ci na tym, by oddzielić salon od korytarza to warto pomyśleć o gotowych rozwiązaniach.

Zasłony, parawany, moskitiery

Rozwieszenie zasłon lub moskitier między salonem, a korytarzem daje poczucie oddzielenia.

Podobnie parawan. Najnowsze trendy wskazują, że to rozwiązanie pozwala nie tylko oddzielić pomieszczenia, ale też dodaje ciepła i przytulności każdemu wnętrzu.

Regały i komody

W sklepach meblowych nie brakuje komód, regałów i innych mebli, które pomogą oddzielić salon od korytarza.

Wybór zależy od tego, jakie wymiary ma salon i korytarz, ale na pewno znajdziesz coś odpowiedniego.

FAQs

Jak oddzielić salon od korytarza w małym mieszkaniu?

W małym mieszkaniu najlepszym sposobem na oddzielenie salonu od korytarza jest wykorzystanie wizualnej granicy, czyli elementów dekoracyjnych, roślin lub gotowych rozwiązań, takich jak zasłony lub regały.

Czy można oddzielić salon od korytarza bez remontu?

Tak, można oddzielić salon od korytarza bez remontu. Można wykorzystać elementy dekoracyjne, rośliny lub gotowe rozwiązania takie jak parawany, regały i komody dostępne w sklepach meblowych.

Podsumowanie

Jak oddzielić salon od korytarza? To pytanie, na które odpowiedzieliśmy w powyższym artykule. Najważniejsze to wykorzystać wizualną granicę, rośliny, czy gotowe rozwiązania. Wszystko zależy od Twojego stylu i gustu, a przede wszystkim – od wielkości pomieszczenia, które chcesz podzielić.

Dzięki powyższym pomysłowym rozwiązaniom odseparujesz salon od korytarza, jednocześnie wzbogacając swoje wnętrza o nowe, efektowne elementy.

  Jak Ocieplić Nowoczesny Salon - Poradnik Od Pomocnego Asystenta

Autor

Jadwiga jest pasjonatką projektowania i dekoracji wnętrz z ponad 5 lat doświadczenia w branży. W swojej pracy koncentruje się na tworzeniu przestrzeni, które są nie tylko piękne, ale także funkcjonalne i komfortowe. Jako autorka na blogu 4katy.org.pl, Jadwiga dzieli się swoimi pomysłami i wskazówkami dotyczącymi projektowania wnętrz, starając się inspirować czytelników do przekształcenia własnych domów i miejsc pracy w przestrzenie, które odzwierciedlają ich osobowość i styl życia. Dąży do tego, aby każdy artykuł był praktyczny, dostępny i pełen inspiracji.

Data publikacji Kategorie Salon